See other templatesSee other templates

Vidaus reikalų ministerija parengė Statutinės tarnybos įstatymo projektą ir Statutinės tarnybos įstatymo įgyvendinimo įstatymo projektą. Po pritarimo Vyriausybėje abu projektai paskelbti. Šiais projektais bandoma suvienodinti tarnybos reglamentavimą visiems statutiniams valstybės tarnautojams. Parengtuose įstatymuose siūloma nustatyti naujus karjeros koncepcijos principus. Siūloma, kad tarnybiniai rangai būtų suteikiami atsižvelgus į tai, kokį vidutinį atlyginimą pareigūnas gauna įstatymo priėmimo dienai. Atsižvelgiant į esamų atlyginimų dydžius, tai reiškia, kad po šio įstatymo įsigaliojimo daugeliui muitinės pareigūnų pasikeis pareigos, ir, didelė tikimybė, kad vyriausieji inspektoriai gali tapti vyresniaisiais, o eiliniai inspektoriai turėtų smuktelti dar žemiau. Įgyvendinimo įstatymas išvis nenumato darbo užmokesčio dydžių, kuriuos gauna mažiausiai apmokama pareigūnų grandis, todėl šių darbuotojų likimas nėra aiškus.

Silpnoji naujosios karjeros koncepcijos pusė yra ta, kad neatsižvelgta į esamą pareigūnų karjeros situaciją. Nedaroma jokių išlygų esamiems pareiginiams laipsniams ir tarnybos patirčiai. Naujai atėjęs pareigūnas prilyginamas patygusiam darbuotojui. Projekte visiškai niveliuojamas darbinės veiklos išmanymo skirtumas.

Kadangi įstatymų projektus ruošė VRM teisininkai, pareigų pobūdžio neatitinka daugelis muitinės rangų pavadinimų. Ruošiant šiuos norminius aktus, juodraščiu naudotas policijos vidaus tarnybos statutas, todėl projektuose pasitaiko egzotiškų "muitinės viršilų", "muitinės komisarų" ir kitokių nebūdingų naujadarų. Išnyko postų ir pamainų viršininkų pavadinimai tiksliau atspindėję darbo pobūdį.

Pareiginius laipsnius norima keisti policininkams įprastais tarnybiniais laipsniais, todėl projektuose atsirado pareigūnų rangai ir rangų laipsniai. Šie nauji terminai apibrėžiami kaip bandymas rasti aukso vidurį tarp pareiginio ir tarnybinio laipsnio.

Pateiktuose projektuose apstu nepagrįstų teisinių eksperimentų ir bereikalingų ribojimų perkeltų iš galiojančių VRM dokumentų arba sugalvotų naujai. Kol kas abu projektai yra "žali". Vargu ar jie galėtų pozityviai įtakoti statutinę tarnybą, todėl kviečiame visus Lietuvos muitinės darbuotojus susipažinti su pateiktais projektais. Pastabas ir pasiūlymus galite rašyti ir siųsti el.pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki š.m. rugsėjo 1 d.

Rengėjas:
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

20.
 Įstatymo projektas 13-2291-01, 2013 m. liepos 30 d.
Lietuvos Respublikos statutinės valstybės tarnybos įstatymo projektas

21. Įstatymo projektas 13-2293-01, 2013 m. liepos 30 d.
Lietuvos Respublikos statutinės valstybės tarnybos įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektas

22. Nutarimo projektas 13-2294-01, 2013 m. liepos 30 d.
Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos statutinės valstybės tarnybos įstatymo projekto ir Lietuvos Respublikos statutinės valstybės tarnybos įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projekto pateikimo Lietuvos Respublikos Seimui“
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com