Finansų ministras Rimantas Šadžius neneigia, kad jeigu Lietuva 2015 metais įsives eurą, kainos gali padidėti.
Ministras visuomeniniam transliuotojui LRT sakė, kad taip atsitiks ir Lietuvoje – toks padidėjimas esą būtent dėl kainų apvalinimo, nes verslininkai ilgainiui greičiausiai neduos savęs apgauti.
Pasak jo, kad žmonės nebūtų apgauti, siūlomas į Euro įvedimo įstatymas, kuriame numatoma įrašyti nuostatą, jog apvalinant išmokas – atlyginimus, socialines išmokas, būtų apvalinama gavėjo naudai.
Galutiniai sprendimai dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos ir atitinkamai lito keitimo į eurą kursas turėtų būti patvirtinti liepą.
Iš valiutų keitimo Lietuva sutaupys 60-80 mln. Lt (vienas daugiabutis namas) per metus, euro įvedimui išleis 600 mln. Lt, įneš į euro Ekonominio stabilumo fondą 746 mln. litų, įsipareigos sumokėti už svetimas skolas 5 mlrd. Lt. (Estijos išankstiniai įnašai siekė 518 mln. litų, o garantijų suma – 4,5 mlrd. litų). Bendros euro įvedimo išlaidos sudarys apie 6,346 mlrd. Lt.
Šiuos pinigus gaus arba karpant socialines išmokas, arba didindami mokesčius, arba skolinantis, arba darant visą tai kartu, o bankai gerai užsidirbs teikdami paskolas su padidėjusiomis palūkanamis. Juk kuo daugiau skoliniesi, tuo didesnes palūkanas turi mokėti.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“, MDPS inf.