See other templatesSee other templates

Vyriausybės Seimui pateiktame naujojo Darbo kodekso variante mainais už mamadienius ir tėvadienius siūlė skirti daugiau dienų mokymuisi, už 5 mokant 100 proc. atlyginimo, o už likusias – dalį jo.

Per antradienį vykusį Trišalės tarybos posėdį nebuvo apsispręsta dėl naujos teisės dirbantiesiems. „Tai būtų papildoma teisė, tačiau nepamirškime, kad rengėjai labai aiškiai pasakė: tai yra duodama už mamadienius ir tėvadienius. Tad tai nėra papildoma dovana, nes mainais siūloma kažką atimti ir tai vadinama interesų balansu“, – pabrėžė Profsąjungas konsultuojantis darbo teisės ekspertas, advokatas Nerijus Kasiliauskas.

Pasikėsinimą į tėvadienius ir mamadienius, vaikus auginantys darbuotojai vadina cinizmo viršūne. „Darbo kodekso pataisų siūlytojai tikriausiai inkubatoriuose užaugo. Viena diena per mėnesį, kai gali pabūti su vaiku, paslaugyti sergantį, mums – aukso vertės“, – sakė trijų vaikų mama Rasa. Siūlymą tėvadienius ir mamadienius iškeisti į ilgesnes mokymosi atostogas moteris vadino cinizmu: „Suprantu, kad turime rūpintis savo kvalifikacija ir patrauklumu darbo rinkoje ateityje, tačiau mūsų vaikams dėmesio reikia šiandien“, – priminė mama.

Tai išgirdusi labai susinervinau, nes mamadienių paskirtis visai kita. Pvz., ir šiandien mano vaikai suslogavo, tad pasiėmiau mamadienį – turiu tokią galimybę imti dieną, kai man reikia. Pakako mergaitėms pabūti namuose, ir be jokių gydytojų ar nedarbingumo lapelių apsiėjome. Pagėrė arbatyčių ir daug geresnės sveikatos išleidome į darželį“, – sakė valstybinėje įmonėje dirbanti dvynukių mama Eglė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorė Eglė Radišauskienė priminė, jog „Sodrai“ mamadieniams ir tėvadieniams apmokėti reikėtų daugiau nei 49 mln. papildomų pinigų, tad mamadienių ir tėvadienių apmokėjimas virs didele administracine našta.

Visiškai kitaip valdžia sprendžia nelegalių migrantų problemą, kuriems iš valstybės biudžeto teks skirti dvigubai didesnę sumą. 179 eurai – tai vidutinė bedarbio pašalpa Lietuvoje, 247 eurai – vidutinė senatvės pensija, 325 eurai – tai minimalus mėnesinis atlyginimas Lietuvoje dirbantiems lietuviams (juo tenkinasi 20 procentų visų dirbančiųjų), 554 eurai – tai vidutinis mėnesinis atlyginimas Lietuvoje. Tokie yra Lietuvos socialinės statistikos faktai.

Todėl kaip galima vertinti pranešimus, kad Lietuvai jėga ir šantažu Briuselio primetamiems vadinamiesiems „pabėgėliams“ bus skiriama net 600 eurų per mėnesį!? Daugiau kaip dvigubai daugiau nei pensininkams, daugiau net nei sąžiningai dirbantiems ir net ne minimalų, o vidutinį atlyginimą uždirbantiems lietuviams?

Apie migrantų integraciją samprotaujantys vyriausybės atstovai nesugeba realiai vertinti Lietuvos socialinės situacijos. Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio pamastymai dvelkia iliuzijomis: "...Rukloje ta bendruomenė gyvens atskirai. Jeigu norime sėkmingai juos integruoti, mes turime suteikti dvi galimybes. Pirmiausia, kuo greičiau įsilieti į darbo rinką. Pilnus, pabėgėlio statusą patvirtinančius dokumentus ir laikiną leidimą gyventi jie gaus (kadangi procedūras pradėsime jau užsienyje, o pabaigsime Lietuvoje) per 24 valandas, kai jie atvyks į Lietuvą. Ir, matyt, suteiksime jiems galimybę iš karto darbuotis. Jeigu iš karto bus galimybė integruoti į darbo rinką, jis Rukloje laiko nepraleis, arba ta šeima, nepraleis nė dienos iš principo, arba porą dienų. Tada iš karto į bendruomenę. Čia reikia pabrėžti – kai kas sako, kad jie pretenduos į socialinį būstą. Nieko panašaus, jie gaus išmoką būsto nuomai. Tiems, kuriems nebus galima pasiūlyti galimybės iškart darbuotis, yra numatyti trys mėnesiai. Tada integracija prasideda per savivaldybę."

"Po pirmųjų vaikų gautų kalbos įgūdžių, jie po dviejų mėnesių pradės ne tik patys kalbėti, bet ir tėvus mokyti lietuvių kalbos" - toliau svajoja ministras apie migrantus-poliglotus.

Neatsakingą ministro S.Skvernelio elgesį kritikuoja Lietuvos europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Savo "Facebook" paskyroje Europos parlamento narys rašo: "...jeigu vidaus reikalų ministras tik taip supranta pabėgėlių priėmimo ir integravimo procesą, tai - vargas mūsų valstybei, nes formaliai, būtent šis ministras derasi dėl pabėgėlių priėmimo kvotų. Žmogus, kuriam įsakymai yra aukščiau visko. Buvo 325, labai gerai, yra 1105 irgi - puiku, bus 10000 - nuostabu. Valstybės lygmens planų, kiek priimsime,ką ir kaip priimsime, kiek tai kainuos per 5 ar 10 metų nėra. Teiginiai, kad vaikai po 3 mėn. kursų pabėgėlių centre, galės lankyti lietuvišką mokyklą, kad savivaldybės graibstys pabėgėlius ar kiti "perliukai" tik rodo suvokimo lygmenį ir laukiančių problemų mastą. Ministrai keisis, o problemos liks mums visiems."

Parengta pagal alkas.lt, lrt.lt, delfi.lt, facebook.com

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com