Vyriausybė pritarė Vidaus tarnybos statuto 39, 53, 61 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektui, parengtam VRM, konsultuojantis su profesinėmis sąjungoms, dėl grupių koeficientų "grindų" pakėlimo ir minėtų straipsnių pakeitimų. Remiantis Nacionaline kolektyvine sutartimi visų penkiolikos grupių minimalūs koeficientai turi kilti vidutiniškai per 0,5 punkto. Ministerija ir profsąjungos sutarė, kad žemiausioms (nuo 15 aukštyn) grupėms šis koeficientas kils daugiau nei 0,5, o aukščiausios - mažiau nei 0,5.

Spalio 17 dieną projektas pateiktas svarstyti Seimui.

Kviečiame sisipažinti.

Pristatymas - video

Keli svarbūs mūsų komentarai:

Šio įstatymo projekto įgyvendinimo naudą, per koeficientų didinimą, pajustų tik apie 40 proc. pareigūnų. Tai yra gerai, tačiau esminiam pareigūnų darbo užmokesčio didėjimui Vyriausybė privalo vykdyti jos Programoje ir priemonių plane įtvirtintus įsipareigojimus. Kitaip tariant, pinigai, apie kuriuos kalbama šiame vaizdo įraše, yra skirti Nacionalinės sutarties, o ne „Programos 1000” įgyvendinimui.

Seimo nariai ministrei pateikė daug klausimų, o ir iš jos laikysenos ir kalbų galima suprasti, kad dar kyla abejonių dėl šio įstatymo pakeitimo. Norime priminti, kad Nacionalinės kolektyvinė sutartis yra įstatymas, kurį privalu įgyvendinti, o derybose dėl jos dalyvavę Vyriausybės atstovai garantavo, jog jos įgyvendinimui finansavimas bus rastas. Todėl jokios kalbos apie galimą mažesnį finansavimą ar jo nebuvimą yra nepriimtinos ir neįmanomos.

Papildomas sistemos finansavimo poreikis, kuris leistų užbaigti „Programos 1000” įgyvendinimą, yra apie 70 mln. eurų.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!