BFK narys Z.Balčytis
BFK narys Z.Balčytis
LR Seimo biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdis
2008-09-09, 10.48 val., I rūmai, 314 kab.
Tarnybos Lietuvos muitinėje statuto projekto svarstymas (papildomas komitetas).
Klausimas dėl muitinės pareigūnų pensijų

Seimo BFK narys J.Palionis: Mes darbo grupėje kalbėjome, kad atiduosime komitetui, kad jis diskutuotų klausimą. Pagrindiniam, pagrindiniam komitetui.
MDPS v-bos pirmininkas J.Bruklys: Mes turime visus skaičius ir norėtume, kad ir jūsų komitetas įvertintų ar čia iš tikrųjų tos išlaidos yra tokios didelės, čia kalbama apie 234 tūkst. litų 2010 metams. Tai ar tikrai čia yra toks didelis krūvis biudžetui? Yra oficialūs galimo poreikio duomenys, pateikti muitinės departamento. Aš turiu išklotinę pagal visus metus iki 2011 metų. Tai faktiškai pusės milijono neviršijančios sumos metams visai sistemai.
Seimo BFK narys Z.Balčytis: Čia nereikia skaičiuoti.
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Čia yra ne piniguose esmė.
Seimo BFK narys K.Glaveckas: Taip, čia ne piniguose esmė.
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Dėl pačio sprendimo. O dėl sprendimo būtų nuomonių?
Seimo BFK narys K.Glaveckas: Kaip darbo grupė sakė?
Seimo BFK narys R.Kupčinskas: Iš dalies pritarti.
Seimo BFK narys Z.Balčytis: Nepritarti. Vienareikšmiškai.
Seimo BFK narys J.Palionis: Visiems nemokėti, muitinės pareigūnams, o palikti tai grupei. Čia buvo aštrios diskusijos, kai atlyginimas buvo svarstomas ir pareigūnų valstybinių pensijų įstatymas.
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Finansų ministerija turi ką pasakyti?
FM atstovė Ž.Turevičienė: Finansų ministerijoje yra svarstyta jau ne vieną kartą, nes kai buvo priimamas tas įstatymas, kur buvo daliai muitinės pareigūnų suteikta tokia socialinė garantija, tai buvo pagrindinis logiškas argumentas, kad ne visų muitinės pareigūnų veikla yra susijusi su padidinta rizika, pavojumi ir taip toliau. Tai mes ir skyrėme, kad pareigūnų grupes ir operatyvinį darbą dirbančius mobiliųjų grupių pareigūnai ir posto pareigūnai. Manau, kad Muitinės departamentas arba kiti, žinote, dirba kaip ir visi valstybės tarnautojai niekaip nesusiję, juo labiau, kad visi gauna priedus už laipsnius, nepriklausomai nuo pareigų.
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Tai darbo grupė siūlo nepritarti. Ar galime bendru sutarimu pritarti darbo grupės išvadai? (Balsai salėje: galima) Ačiū, pritarta.

Seimo BFK narys Z.Balčytis: Ar galima repliką po balsavimo?
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Taip, prašau.
Seimo BFK narys Z.Balčytis: Mes čia dabar daug ką pakeitėme. Ir ateityje, ką komitetas turės, ypač mes čia dauguma… Nes kaip aš dabar matau Vyriausybė priėmė nutarimą viskam pritarti.
Seimo BFK narys K.Glaveckas: Bet mes esame papildomas komitetas ir apsispręs pagrindinis komitetas. Bet mūsų išvadoms gali nepritarti.
Seimo BFK narys J.Palionis: Mes esame nepritarę Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos siūlymui… (Balsai salėje)
Seimo BFK narys K.Glaveckas: Nesvarstyta?
Seimo BFK narys J.Palionis: Čia yra pateiktas Vyriausybės projektas, o Muitinės darbuotojų profsąjungos yra pateiktas savo pasiūlymas. Mes svarstome profsąjungų pasiūlymus, kuriuos svarstys ir pagrindinis komitetas. Mes esame papildomas komitetas.
Seimo BFK narys Z.Balčytis: Supratau.
Seimo BFK pirmininkas J.Lionginas: Kolegos, ačiū. Sekantis klausimas.

MDPS informacija, remiantis oficialiais dokumentais
Our website is protected by DMC Firewall!