See other templatesSee other templates

"Propaganda tai - antiracionalus procesas, kurio metu naudojamos spaudimo technikos, siekiant suformuoti tokias nuostatas ir nuomones, kokių nori propagandistas, kai jis galės viską laisvai apgalvoti. Tai- sisteminis manipuliavimas visuomenės nuomone, dažniausiai naudojant simbolius" (citata iš doc. A.Kairio paskaitų medžiagos, 2016).

Kas galėtų paneigti, kad iki šio laiko nėra centralizuoto elektroninio muitinės deklaracijų apdorojimo dėl:

1. Muitinės departamento vadovaujančių pareigūnų, kuruojančių šį procesą, nekompetencijos arba korupcinio intereso?
2. Nepakankamo finansavimo šio proceso vykdymui?
3. IT įmonių suinteresuotumo padaryti procesą kiek įmanoma brangesnį ir nešantį pelną ateityje?
4. Kad keletas IT specialistų, valdančių elektroninį muitinės deklaracijų apdorojimą, verslui kainuoja pigiau, nei mistiniai „kišeniniai muitininkai“?

Norėtųsi gauti iš apklausą rengusių vadovų išaiškinimą kas tas muitininkas, kuris telpa į verslininko kišenę? Darbo organizavimas Lietuvos muitinėje priklauso nuo Muitinės departamento vadovų. Jų darbo rezultatas yra muitinės deklaracijų elektroninio apdorojimo proceso įdiegimas. Visi Muitinės departamento darbuotojai irgi vadinami tuo pačiu žodžiu – "muitininkai".

Pateikiama informacija iš MD tinklapio: info.cust.lt. Informaciją jame talpina MD Viešųjų ryšių skyriaus pareigūnai. Tradiciškai statutinėse komisijose šie pareigūnai vertinami pačiomis aukščiausiomis kvalifikacinėmis kategorijomis. Teigti, kad jie neišmano to, ką daro - būtų absurdiška. Diversija? Provokacija? Ar tiesiog "juodoji propaganda"?

Ar skaitantys šios apklausos formuluotes iš tiesų turėtų manyti, kad kažkokie mistiniai „verslininkai“ turi prisikišę pilnas kišenes muitininkų? O gal Lietuvos muitinėje iki šiol necentralizuotas muitinės deklaracijų apdorojimas dėl konkrečių MD vadovų neskaidrių siekių ir menkos kompetencijos? Gal propagandinė apklausa skirta akių muilinimui ir tikrųjų priežasčių slėpimui?

Panašu, kad toks klausimo formulavimas yra manipuliacija. Dirbtinai siekiama suformuoti klaidingą visuomenės nuomonę. Atsakingi už centralizuoto muitinės deklaracijų apdorojimo diegimą MD vadovai nusprendė suteršti muitinės pareigūno vardą, priklijuoti visiems sąžiningiems pareigūnams korupcijos etiketę. Gėdingo veiksmo autoriai savęs muitinės pareigūnais nebelaiko. Tačiau kažin ar atsisakys pareigūno pensijos...

MDPS valdybos pirmininko pavaduotoja V.J.Rubikaitė

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
Our website is protected by DMC Firewall!